Strona głównaNasze obiektyJak rezerwowaćWarunki wynajmuCzęste pytaniaPoradnikO nasKontakt

Wakacje w Chorwacji

tylko z nami!
U nas znajdziesz apartamenty, kwatery i domy wakacyjne na wynajem w całej Chorwacji. Jeśli planujesz wczasy w Chorwacji, naprawdę nie mogłeś trafić lepiej!

dowiedz się więcej...
Trogir
Wszystkie nadbrzeżne miasta Chorwacji cieszą się niepowtarzalnym klimatem. Kilka z nich to prawdziwe perły – ze względu na architekturę, ale przede wszystkim mieszkańców, bo to oni właśnie tworzą wyjątkową atmosferę, której doświadczyć można chociażby w Trogirze, niewielkim, ale urokliwym miasteczku w środkowej Dalmacji.

Powstanie Trogiru datuje się na trzecie stulecie pne, kiedy to w regionie osiedlili się Grecy. Pierwotna nazwa osady – Tragurion – znaczyła ni mniej, ni więcej, a “Kozia Wieś”. Mimo to jednak nie hodowla, a funkcja portowa przesądziła o rozwoju Trogiru. Historia, choć tak długa, nie była dla miasta łaskawa – przejęty przez Węgrów w 1107 roku, Trogir szesnaście lat później zniszczony został przez Saracenów. Potrzeba było kolejnych siedemdziesięciu lat, by przywrócić miastu charakter sprzed najazdu. W 1420 roku, Trogir trafił w posiadanie Wenecjan, w których rękach pozostawał przez kolejne wieki. Do dziś zachowały się tu budowle z różnych okresów, a o ich wartości świadczy fakt wpisania starego centrum Trogiru na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Dzisiaj w Trogirze rozkoszować się można atmosferą minionych dni. Chorwacki styl życia sprawia wrażenie żywcem wyjętego sprzed kilkuset lat, co jeszcze pogłębia egzotyczne odczucia wśród turystów. Faktem jest, że Chorwacja w niczym nie przypomina typowego europejskiego państwa. Czas płynie tu wolniej, a mieszkańcy wciąż cieszą się życiem. Będąc w Trogirze, trzeba jednakże zobaczyć szereg zabytków, które wyróżniają się na tle i tak interesującej architektury – szesnastowieczną bramę lądową wzniesioną z jasnego kamienia, pałac Stafileo z XV wieku, katedrę św. Wawrzyńca, której budowę – na ruinach jeszcze starszego kościoła – rozpoczęto w 1193 roku czy wreszcie renesansowy pałac Čipiko z XV wieku.

Warto wiedzieć, że w Trogirze urodził się i mieszkał Vinko Coce, najsłynniejszy tenor chorwackiego pochodzenia, który – choć obdarzony niesamowitym głosem – wykonywał pieśni w tradycyjnym stylu, który doskonale odzwierciedla charakter dawnej Chorwacji. Wystarczy posłuchać takich hitów jak “Dalmacijo” czy “Kada umren umotan u bilo”, by momentalnie przenieść się w czasie.

Popularne oferty
noclegi w Okrug Gornji - Apartamenty Ana - Apartament Borna (apartamenty Ana)
noclegi - Willa Emma - Willa Emma
 • Willa Emma
 • Chorwacja, Brodarica, Willa Emma
 • Willa (max. 12 osób)
 • 6 pokoi / 5 sypialni
 • plaża 0.5 km, basen
noclegi w Tribunj - Dom Marina - Dom Marina
 • Dom Marina
 • Chorwacja, Tribunj, Dom Marina
 • Dom (max. 8 osób)
 • 4 pokoje / 3 sypialnie
 • plaża 0.4 km
noclegi w Okrug Gornji - Willa Ljubica - Apartament Lucija (willa Ljubica)

Pracujemy od poniedziałku
do piątku, od 9:00 do 17:00

Numer telefonu:
(0) 727 487 797

Kontakt e-mailowy:
Formularz kontaktowy

Zaplanuj

z nami 

wczasy w Chorwacji

Oferujemy noclegi w kwaterach i apartamentach w Chorwacji w bardzo dobrych cenach. Wszystkie, reklamowane na naszym portalu apartamenty, domy i wille, zostały przez nas osobiście sprawdzone. Rezerwuj noclegi w Chorwacji za pośrednictwem naszego serwisu w prosty sposób i w całości w języku polskim! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami wynajmu. U nas z pewnością znajdziesz kwaterę dla siebie! Nasze oferty można znaleźć również na portalu WakacyjnyWynajem.pl.
Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera

© 2010 - 2019 TylkoChorwacja.pl - Tanie wczasy w Chorwacji z dojazdem własnym. Komfortowe apartamenty w Chorwacji na wynajem na wymarzone wakacje.