Strona głównaNasze obiektyJak rezerwowaćWarunki wynajmuCzęste pytaniaPoradnikO nasKontakt

Wakacje w Chorwacji

tylko z nami!
U nas znajdziesz apartamenty, kwatery i domy wakacyjne na wynajem w całej Chorwacji. Jeśli planujesz wczasy w Chorwacji, naprawdę nie mogłeś trafić lepiej!

dowiedz się więcej...
Split
Split, położony w centralnej części Dalmacji stanowi obecnie centrum regionu. Miasto liczy ponad 174tys. mieszkańców, co daje mu drugą po Zagrzebiu pozycję na liście największych miast Chorwacji. Miast jest niezwykle urokliwe, to co przyciąga turystów to oczywiście Stare Miasto, którego dużą część stanowi Pałac Dioklecjana.

Pałac powstał na przełomie III i IV i miał służyć cesarzowi Dioklecjanowi jako miejsce wypoczynku. Pałac zajmował powierzchnię ponad 4 hektarów, łącząc w sobie cechy zarówno przepełnionej luksusami willi, jak i rzymskiego obozu warownego, o czym świadczyły potężne mury opatrzone licznymi basztami. Ciekawe, że jedna ze ścian pałacu nie była wcale ufortyfikowana – ta, bezpośrednio przylegająca do morza, bowiem pałac ustawiono tak, by wędrując portykiem na jednej ze ścian, można było odnieść wrażenie, że spaceruje się brzegiem morza, co poniekąd było nawet zgodne z prawdą. W najlepszych dniach pałac zamieszkiwać miało nawet 9 tysięcy osób, jednak owe najlepsze dni dość szybko się skończyły. Potem, przez wieki pałac stał opuszczony.

Jako najlepiej zachowany rzymski pałac z tamtych czasów, pałac Dioklecjana (wpisany na listę UNESCO) stanowi dziś bodaj najbardziej interesującą pozostałość imperium. W świetnym stanie przetrwała północna brama pałacu, westybul, perystyl i świątynia Jowisza. Warte obejrzenia są także ruiny komnat cesarza i katedra z dzwonnicą, które powstały na miejscu wcześniejszego mauzoleum. Obecnie w murach pałacu mieszczą się liczne galerie, kawiarenki, restauracje. Wejście do pałacu jest bezpłatne, za zwiedzanie komnat i podziemi należy zapłacić.

Sam Split oferuje również niezwykłe wybrzeże, z kilkoma plażami strzeżonymi oraz wieloma urokliwymi zakątkami, położonymi zwłaszcza w południowo-zachodniej części miasta, przy ogromnym parku stanowiącym płuca miasta.

Najbardziej popularną plażą Splitu jest plaża Baćvice, która znajduje się około 1 km od centrum w kierunku portu promowego. Ta piaszczysta plaża często jest bardzo zatłoczona, nie tylko na samej plaży, ale także w wodzie zawsze jest tu mnóstwo ludzi. Zachęcamy do eksplorowania wybrzeża Splitu na własną rękę. Jak mówią mieszkańcy Splitu nawet w okresie lata każdy znajdzie tu prywatne miejsce do kąpieli i wypoczynku.
Split - apartamenty na wakacje - wybierz kompleks

Apartament Nevica

Popularne oferty
noclegi w Marinie - Wakacyjny dom H2 - Apartament A1 (Wakacyjny dom H2)
noclegi w Okrug Gornji - Apartamenty Ana - Apartament Borna (apartamenty Ana)
noclegi w Tribunj - Dom Marina - Dom Marina
  • Dom Marina
  • Chorwacja, Tribunj, Dom Marina
  • Dom (max. 8 osób)
  • 4 pokoje / 3 sypialnie
  • plaża 0.4 km
noclegi w Privlace - Apartamenty Darija - Apartament A5 (Apartamenty Darija)

Pracujemy od poniedziałku
do piątku, od 9:00 do 17:00

Numer telefonu:
(0) 727 487 797

Kontakt e-mailowy:
Formularz kontaktowy

Zaplanuj

z nami 

wczasy w Chorwacji

Oferujemy noclegi w kwaterach i apartamentach w Chorwacji w bardzo dobrych cenach. Wszystkie, reklamowane na naszym portalu apartamenty, domy i wille, zostały przez nas osobiście sprawdzone. Rezerwuj noclegi w Chorwacji za pośrednictwem naszego serwisu w prosty sposób i w całości w języku polskim! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami wynajmu. U nas z pewnością znajdziesz kwaterę dla siebie! Nasze oferty można znaleźć również na portalu WakacyjnyWynajem.pl.
Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera

© 2010 - 2019 TylkoChorwacja.pl - Tanie wczasy w Chorwacji z dojazdem własnym. Komfortowe apartamenty w Chorwacji na wynajem na wymarzone wakacje.