Strona głównaNasze obiektyJak rezerwowaćWarunki wynajmuCzęste pytaniaPoradnikO nasKontakt

Wakacje w Chorwacji

tylko z nami!
U nas znajdziesz apartamenty, kwatery i domy wakacyjne na wynajem w całej Chorwacji. Jeśli planujesz wczasy w Chorwacji, naprawdę nie mogłeś trafić lepiej!

dowiedz się więcej...

Amfiteatr w Puli

Chorwacja, jeden z najchętniej odwiedzanych turystycznych krajów południa Europy. Przede wszystkim, z uwagi na absolutnie fenomenalną przyrodę – chorwackie parki narodowe należą do najwspanialszych na świecie, zaś jakikolwiek pobyt w kraju z pominięciem ich zwiedzenia można równie dobrze uznać za niebyły. Po drugie, architektura. Miasta Chorwacji cieszą się niepowtarzalnym, przyjemnym charakterem, jednakże na ich kształt największy wpływ miała rzymska przeszłość kraju. Dzisiaj, najciekawsze chorwackie zabytki są jednocześnie pozostałościami po Imperium Rzymskim. Tak też rzecz ma się z amfiteatrem w Puli, o którym większość turystów mówi, że Koloseum z Rzymu nie dorasta mu do klepiska.

Sama Pula jest miastem położonym w południowej części Istrii, półwyspu wieńczącego północno-zachodnią część Chorwacji. Populacja miasta liczy nieco ponad 60 tysięcy mieszkańców, jednakże w sezonie Pula po brzegi wypełnia się turystami, którzy w większości zmierzają właśnie do amfiteatru, najlepiej zachowanego rzymskiego zabytku po tej stronie Adriatyku. I – szczerze mówić – jeżeliby porównywać amfiteatry Puli i Rzymu, sławniejszy – włoski – wypada w tym odniesieniu szczególnie kiepsko. Chorwacka budowla zachowała się w dużo lepszym stanie, zaś jej zwiedzenie bynajmniej nie wymaga oczekiwania w wielokilometrowych kolejkach, co przy napiętym harmonogramie każdej wycieczki ma istotne znaczenie.

Amfiteatr powstał na przełomie I wieku pne i I wieku naszej ery i mógł pomieścić nawet 23 tysiące widzów, spragnionych widowiska. Piętnaście wrót prowadzących do areny zabezpieczało logistykę przedstawienia. W późniejszych latach amfiteatr wykorzystywano na różne sposoby, ostatnio zaś – jako swoistą muszlę koncertową, choć “do użytku” zachowało się tu już tylko około 5 tysięcy miejsc siedzących. Trudno jednakże o lepsze miejsce, w którym wystąpić mogliby trzej tenorzy czy inne sławy świata muzyki. Obecnie, amfiteatr udostępniony jest do zwiedzania. Naprawdę warto go zobaczyć, gdyż amfiteatr w Puli czy – ogólniej mówiąc – cała Pula to prawdziwe perły rzymskiej architektury w Chorwacji.
Powrót do artykułów
Popularne oferty
noclegi w Marinie - Wakacyjny dom H2 - Apartament A1 (Wakacyjny dom H2)
noclegi w Okrug Gornji - Apartamenty Ana - Apartament Borna (apartamenty Ana)
noclegi w Okrug Gornji - Willa Ljubica  - Apartament Jelena (willa Ljubica)
noclegi w Privlace - Apartamenty Zoran - Apartament A2 (apartamenty Zoran)

Pracujemy od poniedziałku
do piątku, od 9:00 do 17:00

Numer telefonu:
(0) 727 487 797

Kontakt e-mailowy:
Formularz kontaktowy

Zaplanuj

z nami 

wczasy w Chorwacji

Oferujemy noclegi w kwaterach i apartamentach w Chorwacji w bardzo dobrych cenach. Wszystkie, reklamowane na naszym portalu apartamenty, domy i wille, zostały przez nas osobiście sprawdzone. Rezerwuj noclegi w Chorwacji za pośrednictwem naszego serwisu w prosty sposób i w całości w języku polskim! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami wynajmu. U nas z pewnością znajdziesz kwaterę dla siebie! Nasze oferty można znaleźć również na portalu WakacyjnyWynajem.pl.
Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera

© 2010 - 2019 TylkoChorwacja.pl - Tanie wczasy w Chorwacji z dojazdem własnym. Komfortowe apartamenty w Chorwacji na wynajem na wymarzone wakacje.