Strona głównaNasze obiektyJak rezerwowaćWarunki wynajmuCzęste pytaniaPoradnikO nasKontakt

Wakacje w Chorwacji

tylko z nami!
U nas znajdziesz apartamenty, kwatery i domy wakacyjne na wynajem w całej Chorwacji. Jeśli planujesz wczasy w Chorwacji, naprawdę nie mogłeś trafić lepiej!

dowiedz się więcej...

Transport publiczny w Chorwacji

Jeżeli nie przyjechałeś do Chorwacji samochodem i nie planujesz także go wynająć, lecz mimo to chcesz zwiedzać okolicę, do wyboru masz 4 opcje poruszania się.

Najdroższym środkiem transportu będzie taksówka. Są one w Chorwacji naprawdę drogie, a na dodatek cena za przejazd z punktu A do B może być całkiem inna i zależy tylko od taksówkarza i wspólnego uzgodnienia z klientem. Na dłuższą metę to drogie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli Twój wakacyjny budżet nie należy do specjalnie okazałych.

Drugim pod względem ceny środkiem transportu są rezerwowane z wyprzedzeniem transfery. Cena w takim przypadku waha się między 1.2 a 1.5 Euro za kilometr. Mimo że transfery nie są tanie, mają tę przewagę nad taksówkami, że cena jest nam znana z góry. Jeżeli jedziemy w grupie 4-8 osób wydatek nie jest już tak duży i warto zastanowić się nad wykupieniem takiego transferu z lotniska, ze względu na dużą oszczędność czasu.

Jak zaoszczędzić:
- Jeśli wynajmujesz kwaterę w Chorwacji od właściciela, spytaj czy nie może on zorganizować transferu z i na lotnisko dla Ciebie i Twojej grupy. Może to być naprawdę tanie rozwiązanie.
- W większych miastach, przy lotniskach funkcjonują lotniskowe autobusy, które kursują dość często.

- W większych miast funkcjonują specjalne zniżkowe karty, które można kupić w kioskach przy głównym dworcu autobusowym.

Pociąg – Chorwacja niestety nie posiada w pełni rozbudowanej sieci kolejowej i pociąg stanowi jedynie pewne uzupełnienie dla innych środków transportu. Jest on przydatny tylko jeżeli podróżujesz z Zagrzebia do głównych miast na wybrzeżu takich jak Rijeka, Zadar czy Split.

Autobus – Zdecydowanie najpopularniejszy środek publicznego transportu w Chorwacji. Można znaleźć połączenie autobusowe praktycznie do każdego miasta, a kursy odbywają się zgodnie z rozkładem. Ceny są niskie w porównaniu do innych środków transportu.

Przykładowe ceny autobusów w Chorwacji:
Zagrzeb – Split – 170kn (ok. 400km)
Zagrzeb – Rijeka – 113kn (172km)
Zagrzeb – Rovinj – 167kn (ok. 280km)
Zagrzeb – Zadar – 124kn (250km)
Split – Dubrownik – 98kn (220km)
Split – Trogir – 16kn (30km)

Powrót do artykułów
Popularne oferty
noclegi w Privlace - Apartamenty Zoran - Apartament A2 (apartamenty Zoran)
noclegi w Okrug Gornji - Willa Ljubica  - Apartament Lucija (willa Ljubica)
noclegi w Okrug Gornji - Apartamenty Ana - Apartament Borna (apartamenty Ana)
noclegi w Okrug Gornji - Willa Ljubica  - Apartament Jelena (willa Ljubica)

Pracujemy od poniedziałku
do piątku, od 9:00 do 17:00

Numer telefonu:
(0) 727 487 797

Kontakt e-mailowy:
Formularz kontaktowy

Zaplanuj

z nami 

wczasy w Chorwacji

Oferujemy noclegi w kwaterach i apartamentach w Chorwacji w bardzo dobrych cenach. Wszystkie, reklamowane na naszym portalu apartamenty, domy i wille, zostały przez nas osobiście sprawdzone. Rezerwuj noclegi w Chorwacji za pośrednictwem naszego serwisu w prosty sposób i w całości w języku polskim! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami wynajmu. U nas z pewnością znajdziesz kwaterę dla siebie! Nasze oferty można znaleźć również na portalu WakacyjnyWynajem.pl.
Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera

© 2010 - 2019 TylkoChorwacja.pl - Tanie wczasy w Chorwacji z dojazdem własnym. Komfortowe apartamenty w Chorwacji na wynajem na wymarzone wakacje.