Strona głównaNasze obiektyJak rezerwowaćWarunki wynajmuCzęste pytaniaPoradnikO nasKontakt

Wakacje w Chorwacji

tylko z nami!
U nas znajdziesz apartamenty, kwatery i domy wakacyjne na wynajem w całej Chorwacji. Jeśli planujesz wczasy w Chorwacji, naprawdę nie mogłeś trafić lepiej!

dowiedz się więcej...

Klimat Chorwacji

Co sprawia, że turyści tak chętnie odwiedzają Chorwację? Malownicze krajobrazy, przyjaźni mieszkańcy, wspaniałe zabytki czy rozległe plaże i krystalicznie czysta woda? Wszystko po trosze, całości zaś sprzyja rewelacyjny klimat. To właśnie idealna pogoda sprawia, że przez większą część roku turyści bez przeszkód cieszyć się mogą gościnnością Chorwacji.

Śródziemnomorski klimat wybrzeża zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku w słońcu, zaś umiarkowany w głębi kraju – pozwala w pełni cieszyć się zwiedzaniem. Poszczególne regiony Chorwacji, pod względem klimatu, różnią się między sobą, co widać szczególnie wyraźnie na przykładzie średnich temperatur. Wystarczy wspomnieć, że średnia temperatura w lipcu w Dubrowniku – w południowym końcu kraju – sięga 27 stopni, podczas gdy w styczniu – a więc całkowicie poza sezonem – spada zaledwie do 9. Co więcej, w szczycie ruchu turystycznego, nasłonecznienie w Dubrowniku dochodzi do nawet 10 godzin. Dalej na północ temperatura osiąga nieco niższe pułapy. W lipcu w Zadarze (środkowa Chorwacja) temperatura osiąga średnio 23 stopnie, podobnie w Rijece (północne wybrzeże).

Warto również poświęcić chwilę kwestii opadów, które w Chorwacji występują bardzo rzadko. Jeśli już, to przeważnie w zimie, poza sezonem turystycznym i – co nie mniej istotne – w głębi kraju. Podczas gdy 700 do 1300 milimetrów rocznie to średnie wartości opadów na wybrzeżu, już na terenach górskich, których w Chorwacji nie brakuje, sięgają nawet 3000 milimetrów. Średnia wartość, którą uogólnić można na większość kraju, plasuje się na poziomie 1000 do 1500 milimetrów. Z oczywistych względów, nieco inaczej przedstawia się sytuacja na licznych wyspach dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji.

Można by sprzeczać się, że klimat – wbrew pozorom – wcale nie jest tak idealny, jak chcieliby przedstawiać go Chorwaci. Fakt jednak pozostaje faktem, tak blisko naszej granicy, nigdzie poza Chorwacją tak doskonałej pogody nie da się doświadczyć.

 

Powrót do artykułów
Popularne oferty
noclegi w Privlace - Apartamenty Zoran - Apartament A2 (apartamenty Zoran)
noclegi w Privlace - Apartamenty Darija - Apartament A5 (Apartamenty Darija)
noclegi w Marinie - Wakacyjny dom H2 - Apartament A1 (Wakacyjny dom H2)
noclegi w Okrug Gornji - Willa Ljubica  - Apartament Lucija (willa Ljubica)

Pracujemy od poniedziałku
do piątku, od 9:00 do 17:00

Numer telefonu:
(0) 727 487 797

Kontakt e-mailowy:
Formularz kontaktowy

Zaplanuj

z nami 

wczasy w Chorwacji

Oferujemy noclegi w kwaterach i apartamentach w Chorwacji w bardzo dobrych cenach. Wszystkie, reklamowane na naszym portalu apartamenty, domy i wille, zostały przez nas osobiście sprawdzone. Rezerwuj noclegi w Chorwacji za pośrednictwem naszego serwisu w prosty sposób i w całości w języku polskim! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami wynajmu. U nas z pewnością znajdziesz kwaterę dla siebie! Nasze oferty można znaleźć również na portalu WakacyjnyWynajem.pl.
Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera

© 2010 - 2019 TylkoChorwacja.pl - Tanie wczasy w Chorwacji z dojazdem własnym. Komfortowe apartamenty w Chorwacji na wynajem na wymarzone wakacje.